Je bent goed genoeg
Je bent goed genoeg. Want e bent het waard. En je verdient het. Wat gaat er in je om als je die paar zinnen leest, hoort of uitspreekt?
Je bent goed genoeg
Op het moment zelf kan je je helemaal overtuigd voelen dat je genoeg bent. En best tevreden mag zijn over wie je bent, of vind je dat je liefde waard bent. Dat je een gemakkelijker leven verdient. Onthoud dat je altijd goed genoeg bent, en trots mag zijn op jezelf.
Triggers van buitenaf
Tot puntje bij paaltje komt. Lees: tot er triggers door iemand gereactiveerd worden. En dan komt het gevoel dat je niet genoeg bent.
Want er is altijd wel wat aan te merken. Of je bent single en je weet dat je het waard bent een leuke partner op je pad te krijgen. Tot iemand je vraagt of je nu nog steeds single bent en hoe het komt. Daar gaat je goede gevoel, ondanks dat je weet dat je altijd goed genoeg bent. Vergeet niet dat in je hart, je bent goed genoeg voor liefde.
Eigenwaarde
Tenzij je zelfwaarde-gevoel sterk genoeg is om die opmerkingen te laten passeren. Of je hebt heel hard gewerkt en je vindt dat je je rust nu wel hebt verdiend. Het gevoel van iets te verdienen ligt enigszins anders. Dan ga je ervan uit dat je ergens recht op hebt. Na al je harde werken, weet je dat je bent goed genoeg en verdien je een vakantie.
Ik ben het waard
Ik ben het waard verwijst eerder naar iets over jou dat weerspiegeld wordt in een huidige of toekomstige situatie. We kunnen nog veel variaties op het thema bedenken. En afhankelijk van de emoties die de lading dekken. Is het duidelijk waar de pijn aan het wroeten is om naar buiten te komen. Maar vergeet niet, je bent altijd goed genoeg.
Onszelf rechtvaardigen
Meestal wordt ervaren dat we geneigd zijn uit te leggen waarom we iets verdienen. Maar ook waarom we genoeg zijn. Of waarom we iets waard zijn. Ik verdien rust en vrede omdat. En daar begint het. De neiging om onszelf te rechtvaardigen. Uit te leggen en ons mogelijk te verontschuldigen. Ik ben genoeg omdat. En ik ben liefde waard omdat! Maar bovenal, je moet niet vergeten dat je altijd goed genoeg bent.
Geconditioneerd en geprogrammeerd
We zijn zo geconditioneerd en geprogrammeerd dat we afgeleerd hebben van onszelf te houden. Waarom zou iemand van me houden zoals ik ben? Het is toch nooit genoeg. En ik moet het ook nog weten te verdienen.
We kunnen het afleren voor alles een uitleg te bedenken. Vanuit een gevoel van onzekerheid, schuld- en/of schaamtegevoel. Het lijkt heel gemakkelijk om het af te leren. Ook al zeggen we niet altijd wat er werkelijk in ons omgaat. Dan worden we nog wel geplaagd met gedachten die we niet uitspreken. Echter, vergeet niet dat je altijd goed genoeg bent.
Het kan ons dus blijven achtervolgen. Tenzij we er elk moment een gewoonte van maken op een andere manier over onszelf te praten.
Groeien naar zelfliefde
We groeien naar zelfliefde en kunnen na veel oefenen in de spiegel kijken en zeggen. ‘Hé, knapperd, ik hou van je. Je verdient liefde en je bent hartstikke goed zoals je bent.’ Uiteindelijk besef je dat je altijd goed genoeg bent., en dat is stap één naar zelfacceptatie.
Stapje 2: ‘Ik hou van mezelf. Ik verdien liefde en ik ben hartstikke goed zoals ik ben. Zo is het.’ En die ‘waaroms’ verdwijnen langzaam maar zeker als sneeuw voor de zon.





